Devlet Yurtları

Denizli Cevat Akşit KYK Erkek Öğrenci Yurdu Tanıtımı

Memleketi dışında üniversite eğitim ve öğretimi alan her öğrencinin kesinlikle ilk senesinde KYK Erkek Öğrenci yurdu kalması gerektiğini düşünüyorum. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) hem ucuz hem de oldukça avantajlıdır. Genellikle öğrenciler ilk senesinde üniversite hayatını düşündüğü için özel yurt ve apart dairelerine arkadaşı bulunmadığı halde çıkmak istiyor. Özel yurt ve apart fiyatları tek bir öğrenci için oldukça yüksek gelecektir. Bir sene boyunca hem arkadaş edinmek hem de şehri tanımak için apart dairelerine vereceğiniz paraları kendiniz harcayabilirsiniz.

Pamukkale Üniversitesini kazanan öğrenci arkadaşlar ilk senesinde Cevat Akşit KYK Erkek Öğrenci Yurdunu tercih edebilir. KYK Erkek Öğrenci Yurdu üç sene önce açıldığı için yıpranmamış yataklar, temiz nevresimler, üst düzey çamaşır ve kurutma makineleri ve büyük bir alana sahiptir. Denizli’nin Bağbaşı bölgesinde yer alan yurt okula dilerseniz yürüme, dilerseniz dolmuş ve otobüs vasıtasıyla gidilebilir.

Denizli’nin Bağbaşı semti diğer semtlerine göre biraz geride kaldığı için birçok öğrenci ilk yılında bu semte farklı bir bakış açısı ile bakıyor. İlk yılınızda şehri tanımak için sadece yurdunuza temel ihtiyaçlarınızı görmeye gidebilirsiniz.

Cevat Akşit KYK Erkek Öğrenci Yurdunun;

  1. Yemekleri

Hafta içi 06:30 ile 12:00 kahvaltı, 16:00 ile 23:00 saatleri arasında akşam yemeği verilmektedir. Her sene devletin belirlediği “kahvaltı ve akşam yemeği yemek hakkı” kadar ücretsiz yemek alabilirsiniz. Örneğin, 7 TL’lik hakkınızın üstüne geçtiğiniz zaman cebinizden nakit olarak kasaya ödeme yaparsınız.

Cevat Akşit’in yemekhanesinde oldukça lezzetli ve bol çeşitli yemekler bulunuyor. 20:00 ile 21:00 arasında yemekhaneye inildiği zaman farklı çeşitler ile karşılaşabilirsiniz. Aşçının eli oldukça lezzetliydi.

  1. Odalar

Erkek öğrenci yurdu yarı özel olduğu için odalar dört kişilik, kişiye özel baza, oda içerisinde tuvalet ve banyo, her öğrencinin ayrı çalışma masası ve dolabı bulunuyor.

  1. Temizlik

Erkek öğrenci yurdunda hafta içi her gün kat ve asansör temizliği yapılıyor. İki güne bir bütün odaların içerisine paspas atılması, temizlenmesi ve haftalık olarak tuvalet-banyo temizliği yapılıyor.

Öğrenciler sadece çöplerini atıyor. Onu da zorluk olmasın diye atan personeller bulunuyor.

  1. İnternet

Öğrenci yurdu ilk açıldığı zaman yaklaşık 6 ay boyunca internet erişimi bulunmuyordu. 6 ay sonrasında oldukça kaliteli ve hızlı bir internet ağı kuruldu. Her oda içerisinde dağıtıcı (modem) bulunuyor. KYK şifreleriniz ile 7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz gibi bağlanabilirsiniz.

  1. Üniversite’ye Ulaşım

Hafta içi her 10 dakika da bir yurt önünden kalkan bir dolmuş seferi bulunuyor. Yurt önünden servis şeklinde kalkan dolmuş seferi Pamukkale Üniversitesi Hastanesi girişine kadar bırakıyor. Fakültelere gidebilmek için 3 ile 5 dakika arasında yürümelisiniz.

Hafta sonu ise yurt önünden geçen “Eskiyol” dolmuşlarına binip 3-5 dakika sonra inip, aktarma yapmalısınız. Aktarma sonrasında aynı şekilde servisin bıraktığı aynı yerde iniyorsunuz. Unutmadan yürüyerek gitmek istediğiniz zaman 20 dakika sürüyor.

2018 Nisan Ayında öğrenci dolmuş indi-bindi ücreti 1,50 TL olarak devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu