Borlu KYK Erkek Öğrenci Yurdu

0
3869

Celal Bayar Üniversitesi Köprübaşı Meslek Yüksekokulunda okuyacak erkek öğrencilerin yurdu Köprübaşı’na 5 km uzaklıkta bulunan Borlu’da bulunmaktadır.

Borlu, Büyükşehir Belediye kanunu öncesinde Demirci ilçesine bağlı kasabayken kanun sonrasında Köprübaşı ilçesine bağlı bir mahalle olmuş ve belediyesi kapanmıştır. Zaten sizlere tanıtacağım Borlu KYK yurdu binası da daha önce belediye binası olarak kullanılıyordu.

Yurt, Borlu’nun merkezi yerinde bulunmaktadır. Çarşıda pastane, market, kahve, internet kafe, PTT, otobüs durağına 1 dakika yürüme mesafesindedir. Gerek Manisa BŞB otobüsleri gerekse Halıkent’e binerek Köprübaşına 7-8 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Ulaşım hem Köprübaşı belediyesi otobüsleriyle ücretsiz olarak sağlanırken hem de Manisa BŞB otobüsleriyle 1 TL karşılığında sağlanmaktadır. Yurdun 2016 yılı itibariyle ücreti 150 TL civarındadır. Ayrıca devlet tarafından günlük 8; aylık 240 TL yemek yardımı yapılmakta bu sayede de yemeğiniz ücretsiz olarak karşılanmaktadır. 8 TL üstü yemek seçimlerinde üstünü vererek yemek yiyebilirsiniz. Bunun yanında ısınma ve sıcak su sorununuz da Borlu’da bulunmamaktadır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim