Eskişehir KYK Dumlupınar Yurdu

0
4898

Yurt Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü’nün hemen üzerindedir. Sadece kızlara açıktır. Dış kapıdaki güvenlik dışında binalarda erkek personel yoktur. 3000-3500 kişilik kapasiteye sahiptir. Misafir öğrencilerin bulunduğu zamanlarda ise 4500 civarı öğrenci barınabilmektedir.
Ne gibi hizmetler var derseniz, kuaför, internet kafe, ana kantin, yemekhane, her binada kantin, katlarda tv, her katta internet ağı, 4 kişilik odalar, her odada mini buz dolabı, kişiye özgü dolap, katlarda ortak tuvalet ve banyo. Şu anki KYK standardında yani.

Yurt, Meşelik kampüse yürüyerek 10 dk mesafededir. Ayrıca hemen karşısından geçen otobüslerle ücretsiz kampüsteki son durağa kadar gidilebilmektedir. Bunun dışında her sabah belirli saatlerde 2 Eylül yerleşkesine ekspres belediye otobüsleri kalkmaktadır. Karşı tarafından tramvay durağına doğru inerken internet kafe, telefoncu, pastane gibi işinizi görecek kadar dükkan bulunmaktadır.

Yurdun içi son derece güvenlidir. Ancak daha ileride orman ve ormanın karşısında çok da tekin olmayan sokaklar vardır. O yüzden kızlar yurttan öteye akşam karanlıkta geçerse sıkıntı yaşayabilir. Bunun dışında tramvayla her yere ulaşım mevcuttur. Yurdun tramvaya uzaklığı da 10 dk. dır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet