Şahinbey Erkek KYK Yurdu

1
6090

Gaziantep ERKEK KYK yurtları arasında en yüksek kapasiteye sahip 2. Erkek yurdu olan Şahinbey Erkek KYK Yurdu, Nilüfer Erkek KYK Yurdu ile yan yana olan bir yurttur.

KONUM, ULAŞIM ve KAMPÜS UZAKLIĞI

Şahinbey Erkek KYK Yurdu Karataş 1. Bölge mevkisin de yer almaktadır. Konumu itibariyle çok sayıda kafe, alışveriş mekanları, yeme ve içme mekanları açısından oldukça zengindir. Karataş Merkezde yer alan geniş bir çarşı alanına sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Eğlence alanları, halı sahalar, basket sahaları, yüzme ve hamam gibi birçok seçeneğe ulaşabileceğiniz bir konumdadır.

Ulaşım 3 farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan en çok tercih edileni tramvay yoludur. Yurdu 100 metre ilerisinde tramvay durağı yer almaktadır. Bunun yanı sıra yurdun hemen karşısında şehir içi otobüsleri de kalkmaktadır. 15 Temmuz yerleşkesi, hasan kalyoncu üniversitesi ve bu gibi birkaç vesaitle ulaşılabilecek konumlar için ise öğrenciler belirli saatlerde servis ayarlatabilmektedir.

Karataş 1. Bölge ve Merkez kampüs arasında yalnızca 4 duraklık bir mesafe bulunmaktadır. Bu da ortalama 8 – 12 dakika içerisinde merkez kampüse ulaşabileceğinizi göstermektedir. Ancak 15 Temmuz yerleşkesine ulaşmak için merkez kampüsten aktarma yapılması gerekmektedir. Bu aktarma işlemi de ortalama 15-25 dakika arasında değişmektedir.

YURDU ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Yurtlar yarı özel KYK niteliği taşımaktadır. Yurtların tamamı 16 katlı bir apartmanın daireleri şeklinde konumlandırılmıştır. Bu yurt için A, B, C ve D blokları bulunmaktadır. Ancak D blok 2017 yılı itibariyle misafirhane olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Her katta 4 daire bulunmakta ve dairelerin içerisinde salon, mutfak, oturma odası ve ebeveyn banyolu oda yer almaktadır. Bu odalara öğrenciler salonda 3, diğer alanlarda 2 şer kişi olmak üzere yerleştirilmektedir. Dairelerde 2 tuvalet ve ekstradan bir çalışma odası tüm öğrenciler için ortak kullanım alanı olarak kullanılmaktadır.

Dairelerde en fazla 9 öğrenci bulunmakta ve her oda için kişi sayı adedince baza, 1 adet çalışma masası ve elbise dolabı yer almaktadır. Daireler için ortak 1 adet ütü masası ve 1 adet büyük buzdolabı yer almaktadır.

Yurt içerisinde sabah ve akşam yemeği olmak üzere iki seçenek yer almakta ve yemekler genel yurt yemekhanesi içerisinde verilmektedir. Öğrencilerin sabah kahvaltısı için 3 TL, akşam yemeği için 6 TL yemek hakkı bulunmakta, fazlasını ise cebinden tamamlamak zorundadır. Yemekhanesi oldukça geniş olup, içerisinde kantinde yer almaktadır.

Yurt yarı özel KYK fiyatları arasında tavan fiyatla öğrenci alımı yapmaktadır. Aylık ücreti 265 TL olan bu yurdun, 2018 ocakta artışa gideceği de düşünülmektedir.

YURT İÇERİĞİ

Yurdun içerisinde genel bir çamaşırhane bulunmaktadır. Hafta içi ve cumartesi günleri çalışma yapılmaktadır Aktivite olarak masa tenisi ve konferans salonu yurt içerisinde hizmet vermektedir. Yurt içerisinde berber bulunmaktadır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim